Isı Yalıtımı ve Rutubet(Nem) İçin Kullanılan İsonem Ürünleri

2004 yılında kurulmuş bu firma yerli sermaye ile yurt dışına satış yapmak amacıyla kurulmuştur. Dünyanın bir çok ülkesine ürün ihraç eden bu firmayı kutluyoruz. Çünkü kendini önce yurt dışında ispat etmiş bu firma artık Türkiye pazarında da satışlarını gerçekleştirmektedir. Kendi alanında rakipsiz hale gelen bu firmanın ürün kalitesinin yanında müşteri memnuniyetine de çok önem vermektedir.

 Başlıca ürünler:

- Su yalıtım ürünleri

-Zemin kaplamaları

-Özel boyalar

-Endüstriyel kimyasallar

-Sprey ürünler.

 

İsonem Ürünlerini Nasıl Temin Edebilirim?

İsonem ürünlerine İstanbul'da ulaşmak istiyorsanız Karaköy Yapı'yı tavsiye ederiz. Karaköy yapı satış temsilcilerine ulaşarak probleminizi iletirseniz onlar size  problemlerinizin çözümüne yönelik ürün önerecektir. Aynı şekilde yalıtım problemlerinize yönelik fikirler elde edebilirsiniz. Bunu yanında fiyat bilgisi alabilir. Büyük çaplı işleriniz için fiyat teklifi alabilirsiniz.

 

İletişim: 0542-832-34-34

Mail: serhat[at]karakoyyapi.com

Web sitesi: www.karakoyyapi.com

 

En çok kullanılan İsonem ürünleri:

ISONEM MS 82 (İSONEM MS 82 İLE NEM VE RUTUBETE SON)

NEM BOYASI

Binaların iç ve dış duvarlarında doğa koşullarından oluşan nem ve rutubet sorunlarının giderilmesi için özel kimyasallar ve polimerlerle modifiye edilerek üretilmiş çok güçlü bir yalıtım boyasıdır. Her türlü ıslak, nemli yada kuru duvarlara, boyalı ve boyasız yüzeylere uygulanabilir. Mükemmel alkali ve nem dayanımı sayesinde duvarlarda rutubet ve nem oluşumunu engeller, varsa yok eder. Her türlü yüzeye yapışma mukavemeti son derece güçlüdür, asla kalkmaz, kabarma yapmaz, kimyasallara karşı dayanımı oldukça iyidir. UV den ve yağmurdan sudan, tuzdan etkilenmez. İç ve dış duvarlarda, binalarının subasmanlarında, bodrumlarda, garaj yada kilerlerde, kuzeye bakan iç duvarlarda ve bir çok nem ve rutubet görülen mahal alanlarında kullanılır. Kullanıldığı yüzeyde mükemmel suya dayanım gösteren film tabakaları oluşturur. Boya yada duvar nemli hatta ıslak bile olsa yüzeye çok sıkı tutunarak hızla kurur ve yalıtım sağlar. Tuzlu sudan ve tuz kusmalarından etkilenmez. Bu özelliğinden dolayı binaların subasmanlarındaki boya kabarması problemini çözmek için de kullanılır. ISONEM MS 82 nem boyası sürüldüğü yüzeyde su geçirimsiz bir tabaka oluştururken aynı zamanda duvarın bünyesine işleyerek içerideki nemi özel kimyasalları sayesinde kurutur. Böylelikle uygulandığı duvarın içinde de kurumayı sağlamış olur. ISONEM MS 82 nem boyasının hiç bir yan etkisi yoktur. Bu yüzden uygulama yapılacak yüzey yada malzemelere kimyasal bir zarar vermez.

Kullanım Alanları

Islak ve nemli, duvarlarda,

Boyalı yada boyasız rutubetli duvarlarda,

Subasmanlarda, iç ve dış duvarlarda,

Bodrum kat duvarlarında,

Sıva, alçı, beton, şap gibi yüzeylerde ve zeminlerde,

Tünellerde, binaların kuzey cephelerinde,

Rutubet ve nem sorunlarında.

 


 

ISONEM HYBRID

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yeni Nesil Yalıtım ve Zemin Kaplaması

ISONEM HYBRID en son teknolojide geliştirilmiş yeni nesil yalıtım ve zemin kaplamasıdır. Özelliklerinden dolayı birçok yalıtım ve zemin kaplamasının yerine tek başına kullanılır. Renkli oluşu, işçiliğin kolay ve pratik oluşu, kuru ve hafif nemli yüzeylerde uygulanabilmesi, UV ve güneşten, insan ve araç trafiğinden etkilenmemesi; En önemlisi ise çabuk ve hızlı kurumasından dolayı son derece kullanıma elverişli bir üründür. Bu ürünün geliştirilmesinde birçok markanın yalıtım ve zemin kaplama ürünleri incelenmiş ve bu ürünlerin uygulamalarında yaşanan sorunlar, güçlükler ve eksiklikler uzmanlarımızca gözlemlenerek yaşanan sorunları ve eksiklikleri ortadan kaldıracak ve birçok ürünün yerini tek başına dolduracak yeni nesil ISONEM HYBRID üretilmiştir.ÖZELLİKLERİ / AVANTAJLARI:

Ayrıca koruyucu şap ve beton gerektirmez

Çabuk kurur (1 saat)

Kopmaz, çatlamaz, kabarıp yüzeyden kalkmaz.

Kullanım Alanları

Teras ve çatı yalıtımında,

Temel ve Perde yalıtımında,

Su deposu, yüzme havuzu, süs havuzlarında,

Islak hacim, banyo ve balkonlarda,

Yürüme yollarında, park ve bahçe zeminlerinde,

Otopark zeminlerinde, asfalt yollarda,

Fabrika ve depo zeminlerinde,

Gölet ve sarnıçlarda,

Eski veya sorunlu yalıtımların üzerlerinde (membran, shingle, zift, asfalt vb)

 


 

ISONEM SB SUPER BILESEN

SB Süper Bileşen

Özel mineral dolgu ve polymer bileşenlerinden oluşan, güçlü aderans kabiliyetine sahip, mükemmel su direnci ve UV direnci olan son derece dayanıklı bir yalıtım kaplamasıdır. ISONEM SB SÜPER BİLEŞEN yapısı gereği diğer yalıtım malzemelerinin aksine aşınmaz. Bu yüzden üzerinde gezilen beton çatılarda, teraslarda ve temellerde, yürüme yollarında, asfalt kaplamalarda, tenis kortlarında spor alanlarında kullanıma son derece uygundur. Güneşten, kardan, yağmurdan, sudan etkilenmez. Kimyasal direnci çok yüksektir. İstenildiği takdirde üzerine her türlü seramik mermer vb. kaplama yapılabilir. Ekonomik ve uzun ömürlüdür. İnsan sağlığına zararı yoktur.

Kullanım Alanları

Temel perde yalıtımlarında,

Beton teras ve çatı yalıtımlarında,

Islak hacim yalıtımlarında,

Beton yol, park ve bahçelerde,

Fabrika ve depo zeminlerinde.

Asfalt yollarda, otoparklarda


 

ISONEM MS POLYMER

MS POLYMER

 

ISONEM MS POLYMER en son teknolojide üretilen saf halde mükemmel özelliklere sahip bir polimerdir. Kullanıma hazır, UV dirençli, parlak, sert elastik bir yapıdadır. Teraslarda, çatılarda, balkon ve ıslak hacimlerde , beton, şap, sıva, ahşap, metal yüzeylerde sprey poliüretan ısı yalıtımı perdelerinde yalıtım malzemesi olarak kullanılır. İşçiliği kolay ve süratlidir. Sarfiyatı ve fiyatından dolayı çok ekonomiktir.

Kullanım Alanları

Teras çatı ve balkonların yalıtımında

Islak hacim ve temel perde izolasyonlarında

Dış cephelerde

Metal çatılarda, ahşaplarda

Eskiden yapılmış bitümlü sorunlu yalıtımların üzerinde

Asfalt ve beton zeminlerde

Kopmaz, çatlamaz ve kabarıp yüzeyden kalkmaz


 

ISONEM ASPHALT PAINT

Renkli Asphalt Boyası

ISONEM ASPHALT PAINT eski yada yeni dökülen bütün asfaltlara uygulanabilir. Zeminin kuru olması gereklidir. Eğer eski asfaltlarda uygulanacaksa zemin tazyikli suyla güzelce yıkanmalıdır ve kuruması beklenmelidir. Önceden varsa tamirat gerektiren yerler sıcak asfalta tamir edilmelidir. Yeni tamamlanan asfaltlarda asfalt sıcaklığı 35 derecenin altına düştüğü zaman yüzey kaplama işlemi yapılır. Özel asfalt boyası sistemi iki ünitedir: birincisi özel çimentolu polimer takviyeli toz karışım (A Komponent); ikincisi renkli, su bazlı modifye akrilik polimer esaslı sıvı bileşen (B Komponent)ASPHALT BOYASININ FAYDALARI:

Özel çimento ile akrilik reçine esaslı boya asfalta iyice yapıştığından kolay kolay asfaltın üzerinden çıkmaz ve renkli görünüm yıllarca kalır.

Özel çimentonun içinde bulunan sertleştirici sayesinde, asfalt yüzeyi sertleşir, asfaltın aşınma mukavemeti normal asfalta göre üç kat artar.

Özel boyası sayesinde asfalt -30 derece ile, +70 derece sıcaklığa kadar dayanıklılığını muhafaza eder, derzler ilk görünümünü muhafaza eder.

Özel asfalt boyası güneş ışınlarını yansıttığı için asfaltın yakıcı sıcaklığını hissettirmez.

Mevcut asfalt kaplama üzerine uygulanan özel asfalt dolgu macunu ve boya sayesinde yalıtım özelliği ve su izolasyonuda sağlar.

İstenildiğinde üzeri tekrar aynı yada farklı renklerde boyanabilir.

Kaplama boyanın ömrü içindeki polimerler ve doğal malzemelerden dolayı beton ve asfalttan çok daha uzun ömürlüdür.

Kullanım AlanlarıKullanım Alanları

Asphalt ve Beton Zeminlerde kullanılır.


 

ISONEM DS

Parlak Şeffaf Zemin İzolasyonu

ISONEM DS Beton, sıva, şap vb. emici yüzeyler için tek bileşenli şeffaf su yalıtım ürünüdür. Kuruduktan sonra şeffaf, elastik ve eksiz bir katman oluşturur. Uygulama sonrası çatlaksız yüzey dokusu sağlar. Uv’den ve dış hava koşullarından etkilenmez. Zamanla sararma, solma ya da kalkma yapmaz. Aşınmaya karşı dirençlidir. İnsan ve araç trafiğinden etkilenmez. Çeşitli kimyasallara ve asitlere karşı dayanıklıdır. Yalıtım problemlerinin çözümünde kaplamayı bozmadan ve zarar vermeden kolayca uygulanır. Aderansı mükemmeldir.

Kullanım Alanları

Beton, sıva ve şaplarda,

Doğaltaş ve ahşaplarda

Traverten ve pres tuğlalarda,

Teraslarda, taş kaplı dış cephelerde.

Havuz kenarları, turistik tesisler, sahil şeridi, yürüme yolları, meydanlar, kaldırımlar, parklar ve bahçelerde.

Otopark ve garajlarda.


 

ISONEM UNIVERSAL ASTAR

Akrilik Emülsiyon Esaslı Konsantre Astar

Akrilik kopolimer emülsiyon esaslı, şeffaf iç ve dış amaçlarla kullanılan universal bir astardır.

ÖZELLİKLERİ:

Yüzeye çok iyi nüfuz eder. Sağlam bir zemin hazırlayarak son kat boyayı yüzeye bağlar, boya sarfiyatını azaltır, sıvaların su emiciliğini azaltır. Ayrıca su bazlı su yalıtım malzemeleri ve duvar macunu uygulamalarında yapışma performansı çok yüksek bir astardır.

Kullanım AlanlarıKullanım Alanları

Beton, gaz beton, alçı, sıva ve benzeri ham duvarlarda, eski kireç badanalı, emülsiyon esaslı eski iç ve dış boyalı yüzeylerde kullanılır


 

ISONEM ANTI SOUND PAINT(İSONEM ANTİ SOUND PAİNT İLE EKOLAY SES YALITIMI)

Ses Yalıtım Boyası

Ses engellemeye ve azaltmaya yarayan akustik boya ISONEM ANTI SOUND PAINT, sesi en iyi şekilde absorbe edecek ve yalıtacak şekilde tasarlanmıştır. TS 140-4 Standardına göre yapılan ölçüm ve analiz sonuçlarında; Uygulanan boyamız dB cinsinden 1/3 oktave frekans bandında ses iletkenlik kaybı 1 mm, kalınlık için 1000Hz’e göre 2,51 dB. 2 mm kalınlıkta uygulandığında 1000Hz’e göre 4.85 dB kadar sesi azalttığı ve absorbe ettiği Türkak onaylı akridite laboratuarları tarafından belgelenmiştir. Su bazlıdır. İstenilen renklerde üretilebilir. Ses yalıtımın yanında geç tutuşurluk ve alev almazlık özelliği sayesinde yanmaya karşı dirençlidir. Ses yalıtımı problemi olan ve azaltmaya yönelik her mekanlarda kullanıma elverişlidir.

Kullanım Alanları

Apartmanlarda,

Motor ve Makine dairelerinde,

Disko ve eğlence mekanlarında,

Sinema ve tiyatro salonlarında,

Hasta hane ve otellerde,

Okullarda,Kreşlerde,

Araç ve yatlarda,

Askeri tesislerde, Atış poligonlarında,

Ses yalıtımı ve Gürültü istenmeyen tüm mekanlarda iç ve dış cephe ses yalıtım boyası olarak kullanılır. kullanıma son derece elverişlidir.


 

ISONEM THERMAL PAINT(İSONEM TERMAL PAİNT İLE BİNALARDA MÜKÜMMEL ISI VE ENERJİ TASARRUFU)

İç - Dış Cephe Isı Yalıtım Boyası

ISONEM THERMAL PAINT yüksek performanslı, düşük ısı iletkenlik değerine sahip, NASA tarafından Uzay shuttle programı çerçevesinde geliştirilmiş seramik mikro kürecikleri içeren, elastomerik reçine esaslı, iç ve dış cephede ısı ve su yalıtımı sağlayan özel bir kaplamadır. Binalara ısıtma ve soğutma enerjisi masraflarında uygulama kat sayısına bağlı olarak %40 lara varan miktarda enerji tasarrufu sağlar. Özel vakumlu seramik kürecik katkılı ISONEM THERMAL PAINT iç cephe duvar ve tavan boyası olarak kullanıldığında içeride oluşan radyan ısıyı yine içeriye yansıtmakta, dış cephede kullanıldığında ise güneş ışınları ile gelmekte olan radyan ısıyı tekrar dışarıya yansıtmaktadır.

ISONEM THERMAL PAINT ÖZELLİKLERİ:

Radyan ısıyı geçirmez.

%40 a varan ısı yalıtımı

İç ve dış yüzeylere uygulanabilir.

İşçilik giderleri düşük uygulaması kolay ve kısadır.

Duvar ve tavanlarda nem ve küf oluşumunu engeller.

%300 elastiktir.Çatlamaz,kopmaz

Ayrıca su ve ses yalıtım özelliğine sahiptir,

Kir tutmaz,kolay temizlenir.

Geç tutuşurluk ve yanmazlık özelliği vardır.

Renk tüpleriyle istenilen her renkte renklendirilebilir yada renkli olarak Isonem renk kataloğundan renkler seçilerek sipariş edilebilir.

Kullanım Alanları

Her türlü sıvalı yüzeye veya boyalı-boyasız iç dış cephe duvarlarına uygulanır,

Dış cephelere, metal, cam, tahta vb yüzeylere,


 

 

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)