Yağlı Boya Uygulanmış Yüzeye Silikonlu Boya Yapilir mi ?

 Yağlı Boya Uygulanmış Bir Yüzeye Suz Bazlı Boya Uygulanabilir Mi?

 

Yağlı boya uygulanmış bir duvara silikonlu boya uygulanabilir. Fakat şunu belirtmekte fayda var. Yağlı boyalar  tiner ihtiva ederler. Silikonlu boyalar içinde ise içinde su ve diğer kimyasal boya maddeleri bulunmaktadır.  Yağlı boyanın uygulanması ile su bazlı bir boyanın uygulanması arasında farklar vardır. Zaten yağlı boyalar evlerde direk kullanılmamaktadır. Daha çok kirlenme olasılığı yüksek yerlerde ; okul , hastane, kamusal alanlar,merdiven sahaları gibi yerlere uygulanması daha yaygındır.

Yağlı boya uygulanmış yüzeye silikonlu boya uygulamak için öncelikle yüzeyler  zımparalanır. Böylelikle üzerindeki boya fazlalıkları, kirler , tozlar duvardan atılmış olur. Direk silikonlu boya duvara uygulanırsa çok şık bir görüntü oluşmayacaktır. Yüzeye geçiş astarı uygulanır.  Yağlı boyanın parlaklığı böylelikle engellenir ayrıca silikonlu boya uygulandıktan sonra yüzeye daha sıkı tutunmasını sağlar.

 

Jotun nasıl bir boya?

 

Son dönemde Türkiye pazarına açılan Norveç menşeli Jotun Boya üstün kalitesiyle ön plana çıkıyor. Yaptıracağınız boyanın hem estetik görünmesini hem de uzun süreli dayanmasını bunun yanında kolay silinmesini istiyorsanız kesinlikle önereceğimiz marka Jotun Boyadır. Jotun boyanın genelde şirketler, oteller ve gemilerde kullanılıyor olması ve en büyük referans olarak Eiffel kulesi ve Burj Dubai binasında kullanılması gösterilebilir. 

 

Sürekli boya yapıp mevcut boyalardan memnun değilseniz çok geniş ürün yelpazesine sahip Jotun Boya ile tanışmanızı öneririz.

 

Evinizde, iş yerinizde veya sitelerinizde Jotun boyayı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

 

Jotun boya hakkında bilgi almak ve fiyat sormak için İstanbul Jotun bayisini arayabilirsiniz.

 

 

 

İletişim: 0542-832-34-34

 

Mail: serhat[at]karakoyyapi.com

 

Web sitesi: www.karakoyyapi.com

 

5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)