Tavan ve Duvarlara Simli Boya Nasıl Yapılır?

Simli DuvarSimli Boya Nasıl Yapılır ?

Son zamanlarda simli boya uygulamaları konusunda çok fazla rağbet alıyoruz. Simli boya uygulanmış duvarlar özellikle ışık üzerine vurduğunda yüzeylerde harika bir görüntü oluşturmaktadır. Evlerinizi renk renk simlerle (mavi,yeşil,kırmızı,altın,gümüş) parıldatabilirsiniz. Duvar ve tavanlarınız ışıl ışıl olur. Fakat sadelikten yanaysanız boyaya katılacak sim miktarını azaltılabilir.

 

Simli Boya Nerelere Uygulanabilir ?

Simli boya hem tavanlara , hem de duvarlara rahatlıkla uygulanabilir.

 

Simli Boya Nasıl Yapılır ?

Simli boyayı hazır olarak sadece Polisan Dekoart  Simli Efekt Boyası ile yapılmaktadır. 0,75 L - 2,5 L ambalaj seçenekleri mevcuttur. Tek katta 15-20 m²/L ‘lik alan boyanabilir.

Polisan Dekoart Simli Efekt Boyası nasıl uygulanır ?

Decoart Sim, su bazlı Elegans Extra Mat / Yarı Mat boyaları üzerine uygulanır. Uygulama yapmadan önce yüzey kuru ve tozdan arındırılmış olmalıdır. Uygulama sırasında ortam ve yüzey sıcaklığı 5 - 30°C arasında olmalıdır. Yüzeye istenilen renkte Elegans Extra Su Bazlı Boya uygulaması yapıldıktan sonra veya yüzeyde var olan eski boya üzerine sim etkisi vermek amacı ile Decoart Sim uygulanır. Decoart Sim kullanılmadan öne iyice karıştırılmalıdır. Ayrıca homojen yayılma için kullanım esnasında da karıştırılması tavsiye edilir. İnceltme yapılmadan yüzeye uygulanır. Daha simli bir yüzey elde etmek istendiğinde ikinci kat uygulaması yapılabilir, rulonun ıslatılarak kullanılması tavsiye edilir. Katlar arasında 4 saat beklenmelidir.

polisan  dekoart simli boya

Polisan Dekoart Simli  Efekt Boyasını Tavsiye Ediyor musunuz ?

Fiyat olarak yüksek   ve uygulanacak alan en fazla tek katta 15-20 m²/L olduğu  için tavsiye etmiyoruz.

 

Simli Boya Nasıl Yapılır?

simli boya

  • Nalburdan istediğiniz renk ve özellikte sim temin edilmeli.
  • Duvara bir kat simsiz şekilde boya uygulanmalı.(Öncesinde duvarın durumuna göre binde astar,geçiş astarı uygulanabilir)
  • Bir kat boya vurulmuş duvar veya tavan boyasının içine istediğiniz yoğunlukta sim katmalısınız. Eğer az yoğun istiyorsanız bir paket sim , orta yoğunlukta istiyorsanız iki paket sim veya çok yoğun olsun istiyorsanız üç paket sim boyaya katmalısınız.
  • Sim boyaya katıldıktan sonra iyi homojenliği yakın oluncaya dek karıştırılmalı.
  • Bir kat boya uygulanmış duvar veya tavan üzerine simli boyamızı uyguluyoruz. 
5 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)