2017 Boya Trendleri Ne Olacak?


Hayatımızın hemen hemen ayrılmaz ve ayrıştırılamaz kriterlerinden biri boya demek doğru bir ifade olacaktır. Bunun temel sebebi ise hayatımızın hemen her alanında ki bunlar başlıca ev ve ofis alanları olmak üzere her zaman ve hep sıklık ile karşımıza çıkmaktadır.

Moda trend olanı kullanmak, takip etmek şeklinde basit bir ifade olur ise, boya kullanımı ve tercih edilme şekli içinde modadan söz etmek mümkün olacaktır. Giyimde tekstil sektöründe, ayakkabı sektöründe ve daha da  sayarak çoğaltabileceğimiz bir çok alanda moda ve söz konusu trendler hep var olmuştur ve hep de var olmaya devam edecektir. Boyada da boya trenleri olarak ayrımlar söz konu olmaktadır. Giyimde, saç da, makyajda, obje ve dekorasyondan tutunda her şey ama her şey de moda ve trend gibi boya da yer almaktadır. Bilinmelidir ki boya, istenilen renkleri bize getiren bir ana unsurdur. Renksiz soğuk ve katı bir hayat devam ettirmek ne kadar sıkıcı ve tahammül edilemeyerek, dayanılmaz bir hayat olduğunu düşünün. Hep bir arayış ve bu arayış neticesinde ne aradığını bilememek ya da diğer bir pencereden bakılacak olur ise, aradığının ne olduğuna karar vermek fakat bu sefer ki süreçte de nerede olduğunu ve nasıl elde edileceğini henüz bilememek. Renksiz aslında daha açık ve net bir şekilde boya olmadan bir hayat ne kadar sıkıcı olacaktır. 2016 yılı sezonu geride bırakarak yeni bir yıl ya da diğer bir şekli ile yeni bir sezonu karşılamak üzere hazırlıklar içerisindeyiz. Moda ve moda dünyası adına her şey ama her şey büyük bir hazırlık ve kreasyon hazırlama ve yetiştirme çabası içerisinde iken, bu zorlu süreçte boya sektörü de ayakta ve yeni sezon telaşı, hazırlığı içerisinde yerini ve koşuşturmasını almış durumda bulunmaktadır. Boya modası bakalım yeni sezonda nasıl seyir edecek derken, hemen 2017 yılı boya trenleri neler bir göz gezdirelim.

Renk modası şeklinde göz gezdirdiğimizde 2017 yılı boya trendleri arasında ilk göze çarpan renklerden başında Lacivert renk gelmektedir. Gelecek olan yeni sezon ve yeni yılımızda hemen hemen her yer ve hemen hemen her mekânda Lacivert renk olarak sert karakterli bir rengi görmemek nerede ise mümkün olmayacak gibi gözüküyor. İkinci bir renk alternatifi olarak Yeşilin haki tonu ve zeytin yeşili şeklinde moda dünyasında tanım bulan yeşilin bir diğer tonu gözlere çarpacak diyebiliriz. Bu yeni sezon yılında diyelim ki, haki yeşil tahtını koruyacak ve varlığını ısrar, istikrar sahibi olarak sürdürecektir. 2017 yılı boya renkleri arasında görünen o ki bu defa keskin, sert ve karakteristik renk ve tonları hakim olacaktır. Sadece bu renk ve türevleri ile kalmayarak biraz daha geçmişe gittiğimizde çok daha eski yıl moda renkler arasında olan Metalik renklerde gözde renk olacaktır.